Apple TV Plus’ın yayın tarihi ortaya çıktı

Geçen mart ayında yeni servislerini tanıtan Apple, şimdilerde bu servisleri kullanıcılara ulaştırmak için son dokunuşları yapıyor. Yakın zamanda Apple Arcade servisinin aylık fiyatlandırması ortaya çıkmıştı. Şimdi belli olan bilgilere göre ise Apple TV Plus yayın tarihi ve ücretlendirmesi belli oldu. Apple TV Plus ne kadar olacak? Hangi tarihte kullanıma sunulacak.

Apple TV Plus yayın tarihi ile birlikte fiyatı da ortaya çıktı

Netflix ile sıkı bir rekabete girmeye hazırlanan Apple, mart ayında yeni TV servisi Apple TV Plus’ı kullanıcılara tanıtmıştı. Apple TV Plus yayın tarihi Bloomberg’e göre kesinleşti. Yapılan açıklamalara göre TV Plus abonelik sistemi kasım ayında kullanıcılarla buluşacak. Apple TV Plus ne kadar olacak? Sorusu da yanıt buldu. Henüz kesin olmayan bilgilere göre, abonelik sisteminin aylık 10 dolarlık ödemesi olacak.

Apple’ın bu kasım ayındaki hamlesinde Disney Plus’ın payı olduğu düşünülüyor. Çünkü, Disney’in yayın platformu da 12 Kasım’da tüketicilere sunulacak. Apple de söz konusu rekabette geri kalmamak için hızlı davranmayı planlıyor olabilir.

Apple’ın kullanıma sunacağı hizmetin orijinal içeriklerine ve filmlerine 6 milyar dolar ayırdlığı biliniyor. Ayrıca şirketin 2020 yılına kadar bu hizmet satışlarından 50 milyar dolarlık kazanç hedefine ulaşmak istediği söyleniyor. Bu hedefe ulaşmak için para harcamaktan çekinmeyen şirket, akıllı telefon satışlarına bağı kalmadan daha fazla gelir kapısı elde etmek istiyor diyebiliriz. Çünkü son raporlara göre şirketin akıllı telefon satışlarında çok da yüzü gülmüyor.

Apple TV Plus rakiplerinden biraz daha pahalı olabilir. Bilinenlere göre Disney Plus 7 dolarlık fiyata sahip. Netflix ise ayda 9 dolara kullanıcılara sunuluyor.

Bloomberg’in kaynaklarına göre fiyatlandırmaya ek olarak Apple haftalık bir plan da sunabilir. Hizmet için çeşitli stratejiler geliştiren şirket 150’den fazla ülkede aynı anda kullanıma sunulacak.

Share

Pecado

Hobi olarak yarattığım bu site ile öğrendiklerimi siz değerli okuyuculara sunmaktan mutluluk duyuyorum. Bu sitede referanslarım yanında web tasarım, web yazılım ağırlıklı olarak yazılar paylaşacağım. Web yazılım olarak Wordpress ağırlıklı olarak, desktop ve mobil çözümler yaratabilmek için sürekli kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Umarım paylaşımlar karşılıklı olur.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

Whatsapp Chat
1
Bana Yazın!
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
%d blogcu bunu beğendi: