2019 Web Tasarım Trendleri

Web tasarımcıları, kullanıcıların dikkatini çekmek için yaratıcı bir yol bulmak için her zaman ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarından, her yıl bazı web tasarımları trendinin popüler hale geldiğini ve bazılarının eskimiş olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, ızgara (grid) düzeninin yükselişini, düz ve malzeme tasarımını gördük. Şimdi yeni bir şeyler yapmanın zamanı.

Bu yazıda, 2019’daki en iyi 5 web tasarım trendinini fikir ve ilham arayanlar için bunları uygulayan harika web sitelerini paylaşacağım.

Video Arkaplanlı Web Tasarım Örnekleri

Video arkaplanlı tasarımlar, 2019’da daha sık göreceğimiz web tasarım trendlerinden biridir. Pek çok pazarlamacı, modern bir görünüm oluşturmak için ziyaretçilerin ilk izlenimini verir ve aynı zamanda dikkatlerini çekerken video arka planını kullanır.

Pecado's Web
Pecado's Web
Pecado's Web
Pecado's Web
Pecado's Web

Asimetrik Düzen

Grid düzeni son birkaç yılda çok popüler oldu ve neredeyse web tasarımı için mutlaka uygulanması gereken düzen haline geldi. Yakın zamanda asimetrik düzen ya da “kırık ızgara” düzenine giriş yapıldı. Bu eğilim bu yıl içinde hala güçlü bir hal alıyor ve birçok büyük markanın sitelerinde kullanılmaya başlamasını bekliyorum.

Pecado's Web
Pecado's Web
Pecado's Web
Pecado's Web
Pecado's Web

Geleneksel Olmayan Sayfa Akışı

Paralaks kaydırması uzun yıllardan beri var ancak son zamanlarda daha fazla sayıda yaratıcı web sitesinin bu tekniği birçok harika fikirle birleştirdiğini fark ettik. Bazıları iyiydi, bazıları idare ederdi. Bununla birlikte, 2019’da daha fazla web sitesinin geleneksel olmayan bir kaydırma uyguladığını göreceğiz.

İkinci örneğe hayran kalacağınıza eminim.

Pecado's Web
Pecado's Web
Pecado's Web
Pecado's Web
Pecado's Web

İnteraktif İçerik

Fareniz ile animasyonu kontrol edilebilir tasarımlar ile etkileşimli içeriğe sahip daha fazla web sitesi göreceğiz. Web sitesi artık sadece statik bir sunum değil, dikkatlerini çeken ve içerikle etkileşime girmelerini sağlayan bir ortamdır. İşte bulduğum harika fikirlerin bir örneği.

Pecado's Web
Pecado's Web
Pecado's Web
Pecado's Web
Pecado's Web

Minimalizm

Minimalizm eğilimi hala güçlü ve 2019’da bu şekilde kalacak. “Daha az değil” ve “temiz tasarım” web sitesinin daha hızlı yüklenmesine ve kullanıcılara şık bir izlenim verirken ekran uyumluluğunun daha iyi olmasına izin veriyor.

Pecado's Web
Pecado's Web
Pecado's Web
Pecado's Web
Pecado's Web
Share

Pecado

Hobi olarak yarattığım bu site ile öğrendiklerimi siz değerli okuyuculara sunmaktan mutluluk duyuyorum. Bu sitede referanslarım yanında web tasarım, web yazılım ağırlıklı olarak yazılar paylaşacağım. Web yazılım olarak Wordpress ağırlıklı olarak, desktop ve mobil çözümler yaratabilmek için sürekli kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Umarım paylaşımlar karşılıklı olur.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

Whatsapp Chat
1
Bana Yazın!
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
%d blogcu bunu beğendi: