Akıllı telefonu POS’a çeviren uygulama Alneo (Video)

Hem şirketler hem de kullanıcılar için yeni bir fintech uygulamasını deneyimledik. Akıllı telefonu POS’a çeviren ve fiziki POS ihtiyacını sona erdiren Albaraka Türk‘ün Alneo POS uygulamasına yakından bakıyoruz!

Albaraka Türk’ün yeni fintech projesi Alneo, şirketlerin fiziksel POS cihazlarına olan ihtiyacını ortadan kaldırıyor, kullanıcılara ve şirketlere de kolaylık sağlıyor.

Fiziki POS’u bitiren, telefonu POS’a çeviren uygulama Alneo

Alneo POS uygulamasını akıllı telefonlarına indiren işyerleri, şubeye uğramadan üye olabilir ve uygulama üzerinden yükledikleri evrakları kontrol edilip onaylandıktan, sonra aynı gün içerisinde akıllı telefonları birer POS cihazına dönüşür.

Android için Alneo POS uygulamasını buradan indirebilirsiniz

iOS için Alneo POS uygulamasını buradan indirebilirsiniz

Alneo cüzdan uygulaması bireyler için tüm banka ve kredi kartlarını saklamaları ve aktif kartları ile Alneo işyerlerinde ödeme yapabilmeleri için tasarlanmıştır. Alneo cüzdan sahiplerinin kartları güvenli bir şekilde saklanırken bireyler, Alneo işyerlerinde saniyeler içerisinde QR kod ile ödeme yapabilirler. Böylece bireyler artık cüzdanlarını evde unutabilirler. Akıllı telefonlarına Alneo uygulamasını yüklemeleri yeterlidir.

Tüm bankaların kartlarının kullanılabildiği Alneo POS uygulaması için hazırladığımız video ile sizleri baş başa bırakıyoruz. Ayrıca yazımızın devamında Alneo uygulamasının tüm yeteneklerini, hem şirketler hem de son kullanıcılar için sunduğu detayları okuyabilirsiniz. İyi seyirler…

Alneo POS uygulaması bizlere neler sunuyor?

Alneo POS, tüm banka ve kredi kartlarına uygun oranlarla tek çekim ve taksitlendirme yapar. Böylece işyerleri teknolojiye ulaşırken fiziki POS cihazlarından alınan kira bedeli, rulo bedeli, hat bedeli, sigorta bedeli gibi tüm sabit maliyetler ortadan kalkıyor. Alneo değer önerisi ve ödeme yöntemleri ile de alanında tek olma özelliği taşıyor. Alneo POS ile işyerleri Alneo cüzdan sahiplerinden QR kod ile/ fiziki kart ile/SMS ile / mail ile/ 4 farklı şekilde zaman/mekan bağımsız ödeme alabiliyor.

Alneo sahip olduğu teknolojik altyapı ve iş modeli ile birçok yenilik barındırmaktadır. Bu yenilikleri madde madde sıralayacak olursak;

1- Alneo bir fintech projesidir. Fiziki POS’u ortadan kaldırmaya yönelik bir uygulama, bir servistir. Ülkemizde yıllardır süregelen bir fiziki POS deneyimini ortadan kaldırmaya yönelik bir girişimdir. Alneo, ülkemizde yeni bir POS deneyimi oluştururken, QR kod pazarını büyütmeye çalışacak ve teknolojiyi müşterilerinin ayağına getirecek.

2- Türkiye’de 16 milyon adet POS cihazı bulunmaktadır ve bu sektöre yapılan yatırım 2.5 milyar TL’dir. Her bir işlem 5 cm’lik bir kağıt israfına sebep olmaktadır. Bu açıdan baktığımızda POS cihazı için günde 10 rulo kullanan bir müşteri, 1 çam ağacını yok etmiş demektir. Alneo, teknolojiyi, işyerlerini, doğayı sever, çevreyi korur.

3- Ülkemizde işyerleri , POS cihazlarıyla alakalı ciddi problemler yaşıyorlar. Bir POS cihazı üzerinden tüm banka kartları için ödeme alamadıklarından, birçok POS cihazına ihtiyaç duyuyorlar ve bu ciddi bir maliyet demek. POS cihazı için başvurduklarında uzun kurulum süreleri, arıza durumunda teknik servis problemleri, her bir POS cihazı için hat bedeli, rulo bedeli, kira bedeli gibi birçok sabit bedel işyerleri için büyük tedirginlik oluşturmaktadır. Bunun dışında bankalar istedikleri kadar tahsilat yapamayan küçük işletmelere ceza bedelleri yansıtmaktadır. Alneo’da anlaşılan komisyon tutarı dışında hiçbir sabit bedel yoktur.

4- Ülkemizde bir işyeri, tüm banka kartlarına taksitli işlem yapabilmesi için birden fazla fiziki POS cihazına ihtiyaç duymaktadır. İş yerleri Alneo POS ile tek bir akıllı telefon üzerinden ülkemizde faaliyet gösteren tüm kredi kartlarına taksit yapabilmektedir.

5- Ülkemizde B2B firmaların mobil satış ekipleri sahada bayileri gezerek yanlarında taşıdıkları fiziki POS cihazından ödeme almaktadırlar. Dolayısıyla birçok firma kullanıcı sayısı kadar fiziki POS cihazına ihtiyaç duymaktadır. Bu firmalar her bir yeni mobil pos için ekstra maliyete katlanmaktadır. Alneo POS üyesi iş yerleri ise saha satış ekipleri için kullanıcı telefonlarına sınırsız sayıda alt kullanıcı tanımlayabilir. Ve bunun için hiçbir maliyete katlanmaz.

6- Şubeye gitmeden hızlı başvuru ve onay süreci, kolaylık, güvenlik, birbirinden farklı 4 ödeme yöntemi, birbiriyle konuşabilen iki farklı uygulama ile Alneo benzerlerinden çok farklıdır.

Share

Pecado

Hobi olarak yarattığım bu site ile öğrendiklerimi siz değerli okuyuculara sunmaktan mutluluk duyuyorum. Bu sitede referanslarım yanında web tasarım, web yazılım ağırlıklı olarak yazılar paylaşacağım. Web yazılım olarak Wordpress ağırlıklı olarak, desktop ve mobil çözümler yaratabilmek için sürekli kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Umarım paylaşımlar karşılıklı olur.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

Whatsapp Chat
1
Bana Yazın!
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
%d blogcu bunu beğendi: