Android Auto için Google Haritalar güncellendi

Google, Android Auto için Google Haritalar programını güncelledi.

Yazılım devi, kullanıcıların araç sürerken işlerini kolaylaştırmak üzere tasarladığı Android Auto programı için geliştirmeler yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda arayüz üzerinde değişiklikler yapılan Android Auto, yapılan son güncelleme ile,  popüler bir özellik olan karanlık mod özelliğine de kavuşmuştu.

Android Auto için Google Haritalar yeni düğmelere kavuştu

Şimdi ise Google, Android Auto ile kullanılan navigasyon programı Google Haritalar’a otomobil içinde kullanımı daha da kolaylaştırmak amacıyla yeni düğmeler ekledi.

Önceden, ekranın sol alt köşesinde sadece “Ayarlar” düğmesi vardı ve şimdi buna dört düğme daha ilave edildi. Bunlardan birincisi, kullanıcıların en çok tercih ettiği navigasyon özelliklerinden biri olan “alternatif rotalar” düğmesi. Diğerleri ise bir “arama” düğmesi, bir “hedef” düğmesi ve üç nokta şeklinde bir “menü” düğmesi.

Ülkemizde henüz çok yaygın kullanılmasa da her geçen gün popülaritesi artan Android Auto, dünya genelinde milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılıyor. Otomobillerin yetenekleri arttıkça, ekranları büyümeye başladıkça, bu ve benzeri programlar daha da yaygın kullanılacağa benziyor.

Bazı kullanıcılar, Android Auto kullanırken, özellikle bir bildirim geldiğinde ekranı çok kapladığından şikayet etse de, yapılan değişiklik genel olarak iyi karşılanmış görünüyor.

Share

Pecado

Hobi olarak yarattığım bu site ile öğrendiklerimi siz değerli okuyuculara sunmaktan mutluluk duyuyorum. Bu sitede referanslarım yanında web tasarım, web yazılım ağırlıklı olarak yazılar paylaşacağım. Web yazılım olarak Wordpress ağırlıklı olarak, desktop ve mobil çözümler yaratabilmek için sürekli kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Umarım paylaşımlar karşılıklı olur.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

Whatsapp Chat
1
Bana Yazın!
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
%d blogcu bunu beğendi: