Facebook ekran paylaşma özelliği mobile geliyor

Ekran paylaşımı, sevdiklerimize kendi cihazımızda bir şeyler göstermek ya da başka bir bilgisayara uzaktan bağlanmak için oldukça önemli bir özellik. Günümüzde bunu özelliğin kullanıldığı uygulamalar var. Sosyal medya devi Facebook da bu uygulamaların arasına giriyor. Son çıkan sızıntılara göre, Facebook ekran paylaşma özelliği üzerinde çalışıyor. Söylentiler doğruysa bu özellik Messenger uygulamasında kullanılacak.

Facebook ekran paylaşma özelliği nasıl çalışacak?

İsabetli sızıntılarıyla bilinen Jane Manchun Wong, bu kez Facebook’un üzerinde çalıştığı yeni bir özelliği gündeme getirdi. Wong attığı tweet ile Facebook ekran paylaşımı özelliğini gözler önüne serdi. Facebook Messenger üzerinde test edilen bu özellik ilerleyen zamanda kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak diyebiliriz.

Görüntülere baktığımızda ekran paylaşma özelliğini aktif hale getirmek için video/sesli arama düğmesinin kullanılacağını görüyoruz. Özellik “Ekranınızı Birlikte Paylaşın” ismiyle uygulamada görüntüleniyor.

Wong yeni özellikle ilgili deneyimlerini de aktardı. Aktarılan bilgilere göre, ekran paylaşımı açıldığında kamera kapanıyor ve sohbetteki herkes açılan ekranı görüyor. Bu anlamda Google’ın MJane Manchun Wongeets uygulamasıyla benzerlik gösterdiğini söyleyebiliriz.

Android tarafında uygulamaya kullanabilmek için kişinin Messenger uygulamasının gizlilik ayarlarından gerekli izni vermesi gerekiyor. Aksi durumda ekran paylaşılamıyor.

Sosyal medya platformları kullanıcı dostu olmak adına her geçen gün yeni testler yapıyor. Bu testler zaman zaman Wong gibi isimler aracılığıyla gündeme geliyor. Ancak, test aşamasındaki bu özelliklerin son kullanıcıya sunulmasının biraz zaman aldığını bilmekte fayda var. Ayrıca, bazı özelliklerin yalnızca test aşamasında kaldığını ve hiçbir zaman kullanıcıya ulaşmadığını da hatırlatalım.

Share

Pecado

Hobi olarak yarattığım bu site ile öğrendiklerimi siz değerli okuyuculara sunmaktan mutluluk duyuyorum. Bu sitede referanslarım yanında web tasarım, web yazılım ağırlıklı olarak yazılar paylaşacağım. Web yazılım olarak Wordpress ağırlıklı olarak, desktop ve mobil çözümler yaratabilmek için sürekli kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Umarım paylaşımlar karşılıklı olur.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

Whatsapp Chat
1
Bana Yazın!
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
%d blogcu bunu beğendi: