Spotify butonları çoğaltıyor! Yayıncılar sevinecek

Müzik dinleme platformu olarak hayatımıza giren Spotify, kullanıcı dostu yeniliklerine devam ediyor. Son olarak ortaya çıkan görseller, Spotify Podcast Oluştur düğmesi üzerinde çalışıldığını gösteriyor. Son zamanlarda podcast içeriklerini artıran Spotify’ın bu hamleyle podcast yayıncılarının işini kolaylaştıracağı tahmin ediliyor.

Podcast Oluştur butonuna basıldığında, Anchor butonunu kullanarak telefonunuzda bir podcast’i kısa bir müddet sonra kaydedebilecek, düzenleyebilecek ve yayınlayabileceksiniz. Tüm bunlardan sonra podcast’inizi Spotify ve Apple üzere çoğu platformlara yükleyebileceksiniz.

Spotify Podcast Oluştur butonu geliyor

Bu özellik, pratikleri aksine mühendislik ile araştıran Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıkarıldı. Yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken Wong, Spotify’ın yeni çalışmasını attığı bir tweet ile duyurdu.

Kısa süre önce şirket tarafından satın alınan, Anchor podcast oluşturma pratiği bu tezleri doğrular nitelikte. Başkaca şirket, tanınan Reply All Internet Culter podcast’inin yaratıcısı olan podcast stüdyosu Gimlet Media’yı da satın aldı. Ek olarak, gelecek olan bu podcast özelliği ile ilgili bir promosyon sayfası da bulunuyor. Wong bu sayfanın ekran imgesini de Tweet’i altındaki resme eklemiş.

Şirket’in bu uğraşı, Anchor pratiğini denemek için kendi podcast’lerini oluşturmakla ilgilenen kullanıcıları teşvik edebilir. 180 milyon aktif kullanıcı kitlesiyle Spotify, podcast yayınlamak kitlelere ulaşmakta yardımcı olabilir.

Share

Pecado

Hobi olarak yarattığım bu site ile öğrendiklerimi siz değerli okuyuculara sunmaktan mutluluk duyuyorum. Bu sitede referanslarım yanında web tasarım, web yazılım ağırlıklı olarak yazılar paylaşacağım. Web yazılım olarak Wordpress ağırlıklı olarak, desktop ve mobil çözümler yaratabilmek için sürekli kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Umarım paylaşımlar karşılıklı olur.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

Whatsapp Chat
1
Bana Yazın!
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
%d blogcu bunu beğendi: