Xiaomi telefonlar yeni özelliklere kavuştu!

Android Q için test sürecine devam eden akıllı telefon üreticilerinden birisi de, Xiaomi. Akıllı telefonlarında kullandığı MIUI arayüzü için çalışmalarını sürdüren Çinli teknoloji devi, MIUI 10 arayüzü için 9.8.19 sürümünü yayınladı.

Xiaomi telefonlar MIUI 10 9.8.19 ile yeni özelliklere kavuştu!

Dikkat çeken yeniliklerin başında minimize ekran özelliği geliyor. Bu sayede yaptığınız bir işlemi ekran üzerinde küçülterek ikinci bir işlem yapabilirsiniz. Xiaomi bu tarz işlevleri dahil ederek telefon deneyimini iyileştirmeyi hedefliyor.

Aynı zamanda telefonun ekranı kapalıyken ekran paylaşma desteği de bu arayüz güncellemesiyle telefona dahil edilmiş durumda. Bunların haricinde oyun oynarken oyununuzu başka bir ekrana yansıtarak oynayabilir ve de belgelerinizi başka bir ekrana yansıtarak erişebilirsiniz.

Fotoğraf ve videolarınızı da yine tek bir tuş ile ekran üzerinde görüntülemeniz mümkün oluyor.

Xiaomi telefonlar karanlık mod için zamanlayıcıya kavuşuyor

Xiaomi bu özellik ile birlikte gece kullanımı sırasında gözün daha az yorulması için karanlık mod haricinde zamanlama özelliği olan karanlık modunu dahil etmiş durumda. Örneğin: 22.00 – 06.00 arasına kurarsanız sabah kalktığınızda ekran normal moduna dönmüş olacaktır. Dilerseniz zamanlama yapmadan direkt olarak açıp kapatabilirsiniz.

Yeni fonta MiLanPro adı verildi. Aşağıdaki erkan görüntülerinden fontun görünümüne ulaşabilirsiniz. Sade ve kullanışlı bir tasarımı olduğunu söyleyebiliriz. Gelecekte gelecek ve şu anda yayınlanmış telefon arayüzlerini incelediğimiz zamanda basitleştirilmiş arayüzler olduğunu görebiliriz. Bu konuda MIUI 10 sürümünde de beklenen yenilikler yapılmış durumda.

Share

Pecado

Hobi olarak yarattığım bu site ile öğrendiklerimi siz değerli okuyuculara sunmaktan mutluluk duyuyorum. Bu sitede referanslarım yanında web tasarım, web yazılım ağırlıklı olarak yazılar paylaşacağım. Web yazılım olarak Wordpress ağırlıklı olarak, desktop ve mobil çözümler yaratabilmek için sürekli kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Umarım paylaşımlar karşılıklı olur.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

Whatsapp Chat
1
Bana Yazın!
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
%d blogcu bunu beğendi: